Sadarbība ar DATAMED

2024-02-29

Kas ir DATAMED? DATAMED ir medicīnas diagnostikas informācijas sistēma, kuru medicīnas iestādes izmanto operatīvā ārstniecības procesa nodrošināšanai, izmeklējumu aprakstīšanai, kā arī saglabāšanai un piekļuves nodrošināšanai speciālistiem un pacientiem.

Vairāk kā 80 Valsts, pašvaldību un privātas klīnikas, laboratorijas, vairāk kā 600 ģīmenes ārsti ikdienā izmanto šo risinājumu, kas sniedz iespēju strādāt ar digitālā veidā pieejamu izmeklējumu. Dienā sistēmā darbojas ap 2 000 ārsti un līdz 10 000 pacienti. Vienlaikus pacienti ietaupa laiku un naudu, lai saņemtu un nogādātu izmeklējumu rezultātus citai iestādei, ģimenes ārstam, apdrošinātājam u.c., kad paša pacienta klātbūtne nav nepieciešama. Savukārt ārkārtas situāciju gadījumos, kad jāglābj pacienta veselība un dzīvība, izmeklējumus DATAMED sistēmā iestādes var operatīvi pārsūtīt vajadzīgajiem speciālistiem.

Dažas izmeklējumu veikušās iestādes DATAMED sistēmā neiesūta rezultātus, bet dod iespēju pacientam izsaukt tos no iestādes sistēmas. Autentificējoties sistēmā, pacienta pieprasījums tiek uzskatīts par oficiālu pieteikumu attiecīgajai iestādei izsniegt pacienta pieprasītos dokumentus.

Kādēļ šāda sistēma ir nepieciešama pacientiem?

Vairāki dažādu veidu izmeklējumu rezultāti, pieejami vienuviet, vienā sistēmā, nevis jāmeklē pa dažādām iestādēm, sistēmām, arhīviem, papīriem utml. Pacienti ietaupa lielu laiku un naudu, lai saņemtu un nogādātu izmeklējumu citai iestādei, ģimenes ārstam, apdrošinātājam uc., kad paša pacienta klātbūtne nav nepieciešama.

DATAMED atvieglo ārstēšanās procedūru iedzīvotājiem, kas nokļuvuši ārzemēs, kad nepieciešami agrāk veiktie izmeklējumi.

Ārkārtas situāciju gadījumos, kad jāglābj pacienta veselība un dzīvība, izmeklējumus DATAMED sistēmā medicīnas iestādes var operatīvi pārsūtīt vajadzīgajiem speciālistiem.

Veselības aprūpes nozarē kā aktualitāte tiek minēta atkārtotu izmeklējumu veikšanas samazināšana. DATAMED sekmē, lai netiktu veikti atkārtotie izmeklējumi, tādējādi ietaupot naudu valstij un pacientam, kā arī neveicot atkārtotu apstarošanu. Ja vajadzīgais izmeklējums veikts nesen citur, to vairumā gadījumu iespējams aplūkot DATAMED sistēmā.

Izmeklējumu rezultātu sūtīšana e-pastā ir nedroša, un DATAMED pēc iespējas neiesaka sensitīvo informāciju nosūtīt e-pastā, bet rekomendē rezultātu piekļuvei izmantot slēgtas informācijas sistēmas ar valstī atzītiem personu autentifikācijas rīkiem. 

To install tawk.to, you can place this code before the tag on every page of your website