Ortopantomogramma

Ortopantomogramma jeb digitālais panorāmas rentgens

Lai precīzi konstatētu pacienta zobu veselības stāvokli un noteiktu nepieciešamos ārstēšanas veidus, svarīga ir zobu rentgena veikšana.  Zobu rentgens ļauj zobārstam vienā attēlā redzēt visu pacienta zobu un žokļa stāvokli. Tas ļauj zobārstam izvērtēt zoba sakņu un zobu kanālu stāvokli. Ortopantomogramma jeb digitālais panorāmas rentgens, ko rekomendē kā īpaši svarīgu procedūru pirms zobu protezēšanas procedūrām, kā arī pirms zobu implantācijas un mākslīgā kaula pieaudzēšanas operācijām, kas spēj būtiski novērtēt žokļa kaula blīvumi un augstuma īpatnības, ko var izdarīt ar digitālo panorāmas rentgenu.


Dentālā datortomogrāfija (CBCT)

Zobu 3D izmeklējums

Šāda veida CT skenerī tiek izmantota īpaša veida tehnoloģija, lai vienā skenēšanas reizē radītu trīsdimensiju (3D) attēlus no zobu struktūrām, mīkstajiem audiem, nervu kanāliem. Ar konusa staru CT iegūtie attēli ļauj precīzāk plānot ārstēšanu.

Tas ir noderīgi arī sarežģītākos gadījumos, kas ietver: 

  • skarto zobu ķirurģiskā plānošana (gudribas zobu izraušana, kā piemērs).
  • lai diagnosticētu temporomandibulāro locītavu traucējumu (TMJ). 
  • precīza zobu implantu ievietošana. 
  • žokļa, deguna blakusdobumu, nervu kanālu un deguna dobuma novērtējums.
  • žokļa audzēju noteikšana, mērīšana un ārstēšana. 
  • kaulu struktūras un zobu orientācijas noteikšana. 
  • sāpju vai patoloģijas izcelsmes noteikšana. 
  • cefalometriskā analīze. 
  • rekonstruktīvā ķirurģija.

Kā man vajadzētu sagatavoties?

Konusa staru CT izmeklējumam nav nepieciešama īpaša sagatavošana. Pirms pārbaudes jums var lūgt noņemt visu, kas var traucēt attēlveidošanu, tostarp metāla priekšmetus, piemēram, rotaslietas, brilles, matadatas un dzirdes aparātus. Lai gan noņemamās zobu protēzes var būt jānoņem, ieteicams tās ņemt līdzi uz izmeklēšanu.

Sievietēm vienmēr jāinformē, ka viņas ir stāvoklī.

Cefalogramma

Laterālā cefalogramma (vai telerentgenogramma) ir sejas sānu rentgena attēls ar ļoti precīzu novietojumu, lai varētu veikt dažādus mērījumus, lai noteiktu pašreizējās un turpmākās augšējās un apakšējās žokļa (augšžokļa un apakšžokļa) attiecības. Tāpēc novērtējiet pacienta sakodiena raksturu. Tas ir īpaši noderīgi, plānojot jebkuru ortodontisko ārstēšanu, kas var būt nepieciešama.

PIETEIKTIES UZ VIZĪTI

To install tawk.to, you can place this code before the tag on every page of your website